Adventní kalendář – 2. týden

Pokračování našeho adventního kalendáře z minulého týdne.

NEDĚLE

Jak se vydařila procházka? Povedlo se Vám společně vyrazit do přírody nebo do adventně vyzdobeného města? 

PONDĚLÍ

Pečujeme o sebe. 

Není výjimkou, že na poslední chvíli ještě pod stromečkem si honem lakujeme nehty nebo barvíme hlavu, zcela uštvané a vyčerpané. Začněme týden tím, že se podle svého naturelu a potřeb objednáme na masáž, ke kadeřnici, na kosmetiku … Pokud nic z toho není Váš šálek kávy, třeba to bude úplně jiný způsob, jak se o sebe postarat. Zajít si sama na procházku, koupit si nové boty na zimu nebo brouzdat na Fléru a něco úžasného pro sebe tam objevit.

ÚTERÝ

Vyrábíme s dětmi dárky pro kamarády

Možná u Vás doma ještě stále nosí dárky Ježíšek, ale i malé děti už dobře chápou, že i my se mu chceme podobat a naděluje dárky babičkám, kamarádům, prostě někomu, kdo je nám drahý. Letošní advent, je skvělou příležitostí se vrátit k tomu, že dárek nemusí být drahý, ale má vyjádřit náš vztah. To znamená, že musíme přemýšlet, co koho potěší. Je spousta dobrých nápadů kolem nás, co můžeme s dětmi vyrobit. Navléct korále, udělat mýdlo, vyrobit rámeček na fotku… Nezapomeňte, že se dá vyrobit a nazdobit i krabička a dárek vtipně zabalit.

STŘEDA

Uvařte dobrou večeři

Říká se, že láska prochází žaludkem, v některých vztazích je to pravda na 100%, ale nespoléhejme na to. Klidně objednejte pizzu, ale krásně prostřete, zapalte svíčku a hezky se oblékněte, je čas se na chvilku zastavit.

ČTVRTEK

Zatelefonujte někomu, kdo je sám.

Letošní celý rok jsme všichni museli hodně omezit své kontakty. Sociální izolace doléhá skoro na každého. Ti, kdo jsou úplně sami, trpí opravdu hodně. Vyhraďte si dost dlouhý čas, abyste po chvíli nepropadli panice, že se jídlo na sporáku připálí mezi tím, co telefonujete.

PÁTEK

Pozvěte kamarády na skleničku nebo na kávu

Dlouhé adventní večery přímo vybízejí k tomu, abychom seděli v teple, setkávali se , popíjeli něco dobrého, oprašovali stará přátelství. Pokud aktuálně raději kontakty omezujete, zkuste to online, i to jde, lepší je to naživo, ale jak praví stará moudrost „Lepší je nepřítel dobrého“.

SOBOTA

Zapalte františka nebo purpuru

Advent je plný vůní. Pečené cukroví, jablkový štrůdl, svařák, jehličí… Pokud se nám do pečení nechce, vůbec nevadí, zkuste zapálit vonné svíce, františka… a všemi smysly vnímejte, že na světě/u Vás doma je krásně.

NEDĚLE

Prohlížejte společně staré fotografie

Rodinnou sounáležitost dobře povzbuzuje vyprávění starých rodinných legend, prohlížení fotografií, promítání filmů. Vyprávějte dětem, jaké to bylo, když jste byli malí.

Zapalte společně třetí svíčku!

Chcete mít celý kalendář přehledně na očích? Tady je:

Sdílejte článek na Facebooku

Share on facebook
Facebook