Adventní kalendář – 3. týden

Pokračování našeho adventního kalendáře.

3. NEDĚLE

Jistě jste prožili hezkou neděli nad rodinnými snímky a zažívali znovu radost ze společných chvil Vaší rodiny. Nezapomněli jste na 3. svíčku? Tahle neděle se jmenuje radostná, protože narození Ježíška už je blízko.

PONDĚLÍ

Tempo předvánočních příprav se zrychluje, zároveň aktuální epidemiologická situace nevypadá pro nikoho z nás moc příznivě. Nenechme se zavalit negativními myšlenkami a jako protilék si pusťme nějakou oblíbenou hudbu.

ÚTERÝ

Dětem udělá dobře chvíle, kterou si na ně vyhradíte bez koukání na hodinky a nervozity, co Vám zatím utíká. Co udělat společně s nimi třeba jablka v županu nebo hustou horkou čokoládu? Není to náročné, provoní to byt a udělá spoustu radosti.

(Jablíčka nakrájíme na plátky, obalíme v těstíčku z hladké mouky a vajíčka, osmažíme, ještě horké obalíme ve skořicovém cukru. Horkou čokoládu nejsnáze uděláme, když v trošce mléka rozmícháme dobré kakao trochu cukru a trochu pudingu, ohřejeme mléko, a do horkého vlijeme rozmíchanou směs, mícháme a za chvilku je to husté, jen pozor, rádo se to připaluje. Když navrch přidáte šlehačku, bude to ještě o kus lepší.)

STŘEDA

Vyberte hezký film, na kterém se s manželem shodnete a vezměte si k filmu balení dárků. Sklenka vína a slané mandle samozřejmě nejsou zapovězené.

ČTVRTEK

Jistě už máte upečené nějaké cukroví, které před rodinou skrýváte v důmyslných skrýších. Dnes je vhodný den najít hezkou malou krabičku a naplnit ji pár kousky cukroví a donést někomu, kdo je sám. Stačí se rozhlédnout, takových lidí kolem nás, je spousta.

PÁTEK

Je nejvyšší čas vymyslet, udělat a poslat vánoční přání. Způsobů je spousta, mail, pohlednice, dopis.

Je čas oprášit stará přátelství a alespoň na Vánoce si nejen sami pro sebe uvědomit, jak cenné a důležité přátelství je.

SOBOTA

Je vhodná chvíle se podívat, kam jsme uložili vánoční ubrus nebo prostírání. Není na něm nevypratelný flek nebo je potřeba ho vyžehlit. Tahle příprava se na Štědrý den bude moc hodit.

NEDĚLE

Zapalujeme poslední svíčku. Děti už jsou nedočkavé, a tak společně s nimi vyzdobíme byt nebo dům. Můžeme pomalu připravit jesličky zatím bez Ježíška. Nechte prostor jejich tvořivosti, nemusíte v tuto chvíli nutně tříbit jejich vkus. Vánoce snesou trochu pozlátka.

Chcete celý kalendář přehledně třeba na ledničku? Tady je:

Sdílejte článek na Facebooku

Share on facebook
Facebook